Przejdź do strony

NOWOCZESNA PRACOWNIA JĘZYKOWA W PSP W SKARYSZEWIE

 

 W Publicznej Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie powstała nowoczesna pracownia językowa na 24 stanowiska. Jej utworzenie było możliwe dzięki pomocy finansowej, przyznanej uchwałą Sejmiku Województwa Mazowieckiego dn.18 czerwca 2019 r. w ramach „Mazowieckiego Programu  Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”, która wynosi 37 430,00 zł. Natomiast całkowity koszt inwestycji to 53 471,43 zł.

W dniu 28.10.2019 możliwości pracowni językowej testował sekretarz Miasta i Gminy Skaryszew p. Jerzy Kacak  oraz dyrektor szkoły p. Jolanta Rutka, którzy wzięli udział w lekcji języka angielskiego.

Nasza pracownia to prawdziwe laboratorium językowe wyposażone  w jednostkę centralną z panelem dotykowym, umożliwiającą tworzenie dowolnych grup, słuchawki z mikrofonem pojemnościowym, monitor interaktywny, 6 laptopów oraz  ergonomiczne meble.

Laboratorium językowe pozwoli maksymalnie wykorzystać czas lekcyjny. Zastosowanie nowych technologii z pewnością  zachęci naszych uczniów do nauki oraz podniesie efektywność nauczania. Pracownia umożliwia swobodny, głośny trening wymowy poprzez dialogi, które będą mogły być rejestrowane, odtwarzane
i analizowane przez nauczyciela i uczniów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, cyfrowych zestawów słuchawkowych będą mogli oni jednocześnie ćwiczyć mówienie, co umożliwi wydłużenie  czasu ćwiczeń podczas lekcji. Zakupiony sprzęt pozwoli na realizowanie ćwiczeń w parach i w grupach, usprawni pracę nauczyciela i zwiększy skupienie  uczniów na zadaniach, a ponadto zapewni indywidualizację pracy uczniom zdolnym, jak i pracującym w nieco wolniejszym tempie.


Autor: PSP w Skaryszewie

 

                                                                              

Wyświetleń: 459
Opublikowano: 29.10.2019