Przejdź do strony

BIAŁO-CZERWONE FLAGI DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA I GMINY SKARYSZEW

Tradycją skaryszewskiego samorządu jest organizacja akcji społecznej "GMINA SKARYSZEW W BIAŁO-CZERWONYCH BARWACH - DLA NIEPODLEGŁEJ". Nie inaczej będzie również w tym roku. Mieszkańcy nieposiadający flagi narodowej będą mogli ją otrzymać bezpłatnie 10 listopada, podczas koncertu "SKARYSZEWSKIE DNI NIEPODLEGŁOŚCI" w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie, ul. Wojska Polskiego 5.

"Wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Skaryszew zachęcamy do dekorowania swoich posesji biało-czerwoną flagą, która jest oznaką naszej pamięci o wydarzeniach historycznych, ważnych dla kraju i narodu. Chcielibyśmy, aby powiewała w tym wyjątkowym dniu, w którym świętujemy kolejny jubileusz odzyskania przez Polskę Niepodległości. Mamy nadzieję, iż dzięki tej akcji nasza gmina będzie wyglądała odświętnie" - zachęca burmistrz Skaryszewa, Dariusz Piątek.

Dla mieszkańców, którzy chcą udekorować swoje domy biało-czerwonymi barwami, przygotowanych zostało 200 flag narodowych o wymiarach 70 x 112 cm. Biorąc pod uwagę, iż flagi rozdajemy po raz kolejny, liczymy że niemalże na wszystkich posesjach zawiśnie biało-czerwona.

Do każdej flagi dołączona jest ulotka-instruktaż, w której znajdują się daty najważniejszych świąt państwowych oraz przypomnienie zasad prawidłowego jej eksponowania.

W ten sposób chcemy także zaprosić mieszkańców naszej gminy do udziału w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Autor: Joanna Sowa

Wyświetleń: 357
Opublikowano: 7.11.2019