Przejdź do strony

JUBILEUSZ 50-LECIA MAŁŻEŃSTWA

W sobotę 23 listopada obchodziliśmy uroczystość jubileuszu pożycia małżeńskiego par, które świętowały swoje złote, diamentowe oraz szmaragdowe gody.
Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy Mszą św. W okolicznościowym kazaniu ks. Kanonik Dariusz Skrok powiedział do zebranych jubilatów, że trwałe, zgodne małżeństwa są ostoją i gwarancją przekazywania wartości kolejnym pokoleniom. W trakcie Mszy św. byliśmy również świadkami odnowienia przyrzeczeń ślubnych.
Na drugą część sobotniego wieczoru jubilaci i towarzyszący im członkowie rodzin zostali zaproszeni do Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury.
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, pani Aneta Chojnacka przywitała wszystkich jubilatów oraz obecnych gości wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Skaryszew, panem Dariuszem Piątkiem, przewodniczącym Rady Miejskiej w Skaryszewie, panem Tomaszem Madejem oraz ks. Kanonikiem Dariuszem Skrokiem. Z wyrazami uznania, gratulacji i życzeń zwrócił się do czcigodnych jubilatów, Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew pan Dariusz Piątek, który dokonał również aktu dekoracji medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Po tej uroczystej i podniosłej chwili przyszedł czas na toast, wzniesiony za szacownych jubilatów.
I to nie koniec wieczoru, bowiem czekała jeszcze na wszystkich obecnych, muzyczna niespodzianka, dedykowana oczywiście jubilatom.
Niecodzienne spotkanie umilili nam mali i więksi artyści. Przed publicznością zaprezentowali się uczestnicy zajęć wokalnych, które odbywają się w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury. Wyśpiewane piosenki ,,Życzymy, życzymy’’, ,,Gdybym był bogaty’’, ,,Pszczoły na wrotkach’’, ,, Wesoły deszczyk’’, wprawiły publiczność w radosny nastrój, który nie opuszczał gości już do końca sobotniego wieczoru. Na zakończenie z wiązanką ludowych piosenek wystąpił nasz rodzimy zespół ludowy Skaryszewiacy.
Wszystkim obecnym gościom dziękujemy za wspólne świętowanie, a naszym szanownym parom jeszcze raz przekazujemy gratulacje i wyrazy głębokiego  uznania. Życzymy zdrowia i sił do pokonywania codziennych trudności i kolejnych wspólnych jubileuszy.

Medalem nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie odznaczeni zostali:                                                                                

Jubilaci - złote gody 50 jubileusz                                      

Joanna Sobania i Jerzy Sobania                                       

Janina Gajos i Jan Gajos                                                  

Teresa Czerwiec i Włodzimierz Czerwiec                               

Jadwiga Czupryn i Stanisław Czupryn                                 

Teresa Przybyś i Jan Przybyś

Teresa Szust i Zbigniew  Szust

Alicja Majcher i Jan Majcher

Zofia Madej i Jerzy Madej

Jubilaci - diamentowe gody 60 jubileusz

Stanisława Kwaterkiewicz i Wiesław Kwaterkiewicz

Janina Zięba i Jan Zięba

Jubilaci - szmaragdowe gody 55 jubileusz

Anna Molga i Józef Molga

 

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Warchałowska


Wyświetleń: 523
Opublikowano: 27.11.2019