Przejdź do strony

"WSTĘPY" Skaryszewski Jarmark Koński 2020 - INFORMACJE DLA HODOWCÓW KONI

Skaryszewski Jarmark Koński to wielka tradycja i wielka wartość dla Skaryszewa. Przy niemalże 400 latach tradycji, ta skaryszewska impreza otworzyła się na nowy rozdział, dzięki któremu stajemy się symbolem miasta, które traktuje konia z należytym szacunkiem i godnością.

W Skaryszewie konie zawsze były i zawsze będą. Wszystkie przełomowe działania, których realizacji podjęliśmy się od roku 2018, to ukłon w stronę prawdziwych hodowców i miłośników tych zwierząt.

Skaryszewski Jarmark Koński jest miejscem, gdzie można zakupić najlepsze konie użytkowe i hodowlane, konie wykorzystywane w celach sportowych, rekreacyjnych i w hipoterapii z całej Polski.

Do Skaryszewa NIE ZAPRASZAMY handlarzy i eksporterów koni.

Tegoroczna edycja Jarmarku odbędzie się w dniach 2 i 3 marca /poniedziałek i wtorek/ i ponownie prezentacja i sprzedaż podzielona została na dwa typy koni, tzn.:

 • poniedziałek - konie ciężkie
 • wtorek - konie lekkie

Na teren Jarmarku można wjechać przez dwie strefy weterynaryjne, po pozytywnej odprawie koni. Strefy będą usytuowane w następujących lokalizacjach:

 1. Punkt weterynaryjny przy cmentarzu (ul. Chopina/ul. Zachodnia)
 2. Punkt weterynaryjny przy ul. Krasickiego (Magierów)

ODPRAWA KONI:

 • Wjazd na teren prezentacji handlowej rozpocznie się od godz. 5.00 rano, tylko i wyłącznie pojazdami o maksymalnej masie całkowitej nie przekraczającej 7,5 tony.

 • Przy wjazdach na teren jarmarku zostaną utworzone dwie strefy weterynaryjne, gdzie konie poddane będą kontroli;

 • W każdej ze stref weterynaryjnych znajdować się będą lekarze weterynarii, policjanci, służba porządkowa i informacyjna oraz lekarze weterynarii - wolontariusze;

 • Służby kontrolować będą paszporty koni, chipy koni, orzeczenia lekarskie o stanie zdrowia koni i możliwości transportu.

 • W przypadku wątpliwości co do tonażu pojazdów, kontroli poddawane będą także dokumenty rejestracyjne.

 • Wjazd na teren targowiska miejskiego będzie możliwy tylko i wyłącznie po pozytywnej ocenie lekarza weterynarii i otrzymaniu winiety wjazdowej.

 • Obowiązuje całkowity zakaz wprowadzania i wyprowadzania koni na i poza teren targowiska i parginku do załadunku i wyładunku zwierząt.

Hodowcy, których konie nie będą spełniały kryteriów określonych w regulaminie będą zawracani. Natomiast hodowcy, którzy przyjadą pustymi pojazdami przeznaczonymi do transportu koni, również o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 7,5 tony będą kierowani na specjalny parking, przy ulicy Malczewskiego.

Kontroli pojazdów będą dokonywać także Inspektorzy Transportu Drogowego na wjazdach do miasta.

Teren prezentacji handlowej będzie podzielony na strefy dla ogierów i klaczy. Na terenie całego targowiska będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Wyładunek będą umożliwiały rampy wyładowcze przygotowane do różnych wysokości pojazdów. Zapewniona będzie woda do pojenia, baza sianowa i izolatki. Na targowisku znajdował się będzie także główny punkt weterynaryjny i informacyjny.

Całość Jarmarku kontrolować będą wspólne patrole lotne Policji i lekarzy weterynarii. Nad dobrostanem zwierząt czuwać będą lekarze weterynarii i wolonatriusze z fundacji CENTAURUS i innych organizacji prozwierzęcych.

Na terenie Jarmarku obowiązuje całkowity zakaz handlu zwierzętami domowymi oraz gospodarskimi z wyłączeniem koni, osłów, mułów oraz osłomułów oraz całkowity zakaz spożywania alkoholu.

Zapoznaj się z Regulaminem Skaryszewskiego Jarmarku Końskiego WSTĘPY i komunikatem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Radomiu, które znajdują się w załączeniu.

Autor: Joanna Sowa

Wyświetleń: 934
Opublikowano: 17.02.2020