Przejdź do strony

UCZESTNICY WARSZTATÓW NA TARGOWEJ NAGRODZENI W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

Po raz kolejny uczestnicy warsztatów na Targowej  zostali docenieni i nagrodzeni w konkursie plastycznym.

Tym razem warsztatowicze wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie plastyczno-technicznym pt.”Teatr dla każdego – bajkowe kukiełki, pacynki i marionetki” zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 2 w Sokołowie Podlaskim. Reprezentanci Targowej otrzymali w tym konkursie 3 nagrody:

I miejsce (kat. przedszkole-kukiełki) zajęła Magdalena Trzos, lat 6 z kukiełką „Pinokio”,

II miejsce (kat przedszkole – pacynki) zajęła Hanna Szymańska , lat 6 pacynka „Miś Uszatek”,

Nagrodę Dyrektora Przedszkola otrzymała Wiktoria Ważna, lat 9 za kukiełkę „Czerwony Kapturek”.

WSZYSTKIM DZIEWCZYNKOM ORAZ ICH RODZICOM BARDZO SERDECZNIE GRATULUJEMY.

Na konkurs wpłynęło ogółem 216 prac (w tym 4 z Targowej) z 30 placówek z całej Polski. Jury konkursowe oceniając prace brało pod uwagę  pomysłowość, estetykę pracy oraz trwałość konstrukcji, walory plastyczne, oryginalność, ogólne wrażenie artystyczne, dobór i wykorzystanie materiałów.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym klas I-III z całej Polski i zakładał wykonanie pracy, przedstawiającej bohatera bajki w formie :” "kukiełki" - lalka osadzona na kiju; "marionetki" - lalka poruszana przy pomocy sznurków lub drutów; "pacynki" - lalka nakładana na rękę)”- wykorzystując do jej wykonania różne materiały. Praca mogła być przygotowana wspólnie z rodziną bądź nauczycielem.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Teatru Lalki i Aktora w Łomży, Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski, Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Patronat medialny: Bliżej Przedszkola, Wieści Sokołowskie.

Tekst: Agnieszka Ruszczyk
Zdjęcia: Maria Ostrowska
Stowarzyszenie „Aktywni na Targowej” w Skaryszewie

Wyświetleń: 377
Opublikowano: 22.03.2020