Przejdź do strony

„WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD” – SZYJEMY MASECZKI OCHRONNE DLA MIESZKAŃCÓW

1.jpg

Maseczki to dziś materiał ochrony osobistej niemalże nie do zdobycia. Dlatego Gmina Skaryszew wzięła sprawy w swoje ręce i rozpoczęła szycie  maseczek dla seniorów, służb, wolontariuszy i strażaków ochotników z terenu gminy.

- Zakupiliśmy 200m wysokojakościowej bawełny, z której uszyte zostaną maseczki. Bardzo dziękujemy Paniom ze Stowarzyszenia Aktywni na Targowej w Skaryszewie, które bez chwili zawahania podjęły się wyzwaniu i jeszcze tego samego wieczora spod igły wyszły pierwsze maseczki – mówi burmistrz Skaryszewa, Dariusz Piątek.

Na apel Burmistrza odpowiedziały inne mieszkanki gminy. I tak do maszyn zasiadły Panie Seniorki ze stowarzyszenia Aktywni na Targowej, Panie Bibliotekarki ze skaryszewskiej biblioteki, nauczycielki i obsługa szkoły podstawowej w Skaryszewie. Szyją Panie w Makowcu, Makowie i Odechowie. Oczywiście z zachowaniem standardów bezpieczeństwa. Wszystkie maseczki zostaną poddane sterylizacji i przekazane najbardziej zagrożonym zakażeniu koronawirusem, czyli osobom starszym, pracownikom MGOPS, wolontariuszom i strażakom ochotnikom z gminnych jednostek. Jeśli dzięki tym maseczkom choć jedna osoba uniknie zakażenia, będzie to wspaniała sprawa.

Dziękujemy Pani Dorocie Falkiewicz, właściclece sklepu "KASIA" za przekazanie elementów niezbędneych do uszycia maseczki - gumek i nici.

Gmina Skaryszew wspiera także akcję #WidzialnaRęka–Radom i szyje maseczki także dla personelu medycznego radomskich szpitali - Wciąż potrzebujemy rąk do pracy.  Zachęcamy wszystkie chętne osoby, które mają maszyny do szycia i chcą Nas wspomóc – zachęca Maria Ostrowska ze Stowarzyszenia Aktywni na Targowej.

Kontakt w sprawie akcji pod numerem telefonu: 48/ 610-30-89 lub 500-544-899

Autor: Joanna Sowa

Wyświetleń: 611
Opublikowano: 24.03.2020