Przejdź do strony

#GaszynChallange DLA KRZYSIA W SKARYSZEWSKIM URZĘDZIE

grupowe_.jpg

Jak wszyscy, to wszyscy. Z taką dewizą, przyjęliśmy wyzwanie od strażaków ochotników z OSP Bujak. „Bez wahania dołączyliśmy do charytatywnej akcji pod nazwą  #GaszynChallange. Lubimy pomagać, chcemy pomagać. Jesteśmy do Waszej dyspozycji” – powiedział burmistrz Skaryszewa, Dariusz Piątek.

Cel akcji jest jak najbardziej szczytny: zbiórka środków pieniężnych na terapię dla chorych dzieci

Początkowo, akcja dotyczyła zbiórki 9 mln złotych na kosztowną terapię genową dla 18-miesięcznego Wojtusia chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Kwota w całości została zebrana, a wielki zryw serc i solidarność wszystkich osób biorących udział w tym wyjątkowym wyzwaniu może pomóc także innym chorym dzieciom.

Po druhach strażakach z jednostek OSP Skaryszew, OSP Bujak, OSP Dzierzkówek Stary, OSP Chomentów Puszcz, przyszedł czas na pracowników skaryszewskiego urzędu. W środę, tuż po skończonej pracy wszyscy zebraliśmy się na skaryszewskim Rynku i wykonaliśmy po 10 pompek lub 10 przysiadów. Po zakończeniu zadnia zebraną kwotą wsparliśmy Krzysia Czupryna z Radomia, który zmaga się z ciężką chorobą EB – Pęcherzowym oddzielaniem się naskórka. Życie z tą chorobą to ciągła walka z bólem. Każdy dotyk powoduje powstawanie ran podobnych do oparzeń. Krzysia skóra jest delikatna jak skrzydła motyla, a opatrunki są jak druga skóra. Miesięczna pielęgnacja kosztuje 6 tyś. zł.

Okazało się, że aktywność fizyczna nie jest Nam obca i zadanie wykonaliśmy wzorowo. A do dalszych zmagań nominowaliśmy: Radę Miejską w Skaryszewie, Starostwo Powiatowe w Radomiu ze Starostą, Waldemarem Trelką na czele oraz sąsiadów z Miasta Iłży, burmistrzem Przemysławem Burkiem.

Autor: Joanna Sowa


Wyświetleń: 517
Opublikowano: 16.06.2020