Przejdź do strony

PROGRAM "FINANSOAKTYWNI" POWRACA PO WAKACJACH

finansoaktywni_misja_planujemy_budzet_ogimage.jpg

Ministerstwo Finansów informuje, iż szósta edycja programu edukacyjnego „Finansoaktywni” powraca po wakacjach. Tematyka tegorocznej edycji brzmi „Planujemy budżet” i odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Program jest skierowany jest do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych i ich nauczycieli. Celem zaś pozostaje ukazanie młodzieży, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu ma budżet – czy to rodzinny czy państwowy – oraz jego umiejętne planowanie. Szkoły, które zgłoszą się do programu otrzymają zestaw bezpłatnych materiałów edukacyjnych do przeprowadzenia dedykowanych zajęć (ilość ograniczona, po wyczerpaniu zapasów materiały dostępne w formie online).

Ponadto organizowany jest konkurs polegający na przygotowaniu i promocji przez maksymalnie 3-osobowe zespoły uczniów projektu inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego, który mógłby zostać zrealizowany w ich miejscowości. Do wygrania są: wycieczka do Warszawy, aparaty błyskawiczne i głośniki bezprzewodowe, zaś dla nauczycieli – czytniki e-booków.

Zgłaszać się do programu oraz nadsyłać prace konkursowe można do 30 września br. Wyniki ogłoszone zostaną zaś 21 października. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie programu.

 

Wyświetleń: 112
Opublikowano: 11.09.2020