Przejdź do strony

WAKACYJNE DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA „AKTYWNI NA TARGOWEJ”

       Po raz kolejny Stowarzyszenie „Aktywni na Targowej” w Skaryszewie zaprosiło na WAKACYJNE WARSZTATY NA TARGOWEJ. Ze względu na sytuację epidemiologiczną odbywały się one z zachowaniem środków ostrożności, a ilość osób uczestniczących w zajęciach była – niestety – ograniczona.

      W tym miejscu serdecznie dziękujemy Pani Joannie Borkowicz, dyrektor MGBP w Skaryszewie, która w imieniu Burmistrza MiG Skaryszew Pana Dariusza Piątka przekazała Stowarzyszeniu elementy do wykonania przyłbic dla uczestników zajęć. Elementy te zostały  wydrukowane na drukarce 3D w Lokalnym Centrum Kompetencji @Mazowszanie w skaryszewskiej Bibliotece.

            Podczas zajęć warsztatowicze wykonali m.in. kolorowe przypinki z filcowym motywem, przeplatane osłonki na doniczki, kolorowe świece w ozdobnych szklanych naczynkach, ceramiczne doniczki, osłonki ozdobili metodą decoupage. Zasadzili mini-ogródeczek, nauczyli się wykonywania makramy – zawieszki na doniczkę i bransoletki, wykonali sympatyczne i wcale niestraszne strachy na wróble, włóczkowo-sznurkowe Anielice zaś „Galeria na schodach” zyskała nowy, letni wystrój.

            Rozpoczęliśmy przygotowania do teatrzyku kukiełkowego na podstawie legendy autorstwa Pana Zenona Gierały „Legenda o księżniczce Kunegundzie i zbóju Skaryszu”.

            Członkowie Stowarzyszenia podjęli także współpracę z Miastem i Gminą Skaryszew i w ramach akcji  PRZESZYJ TO SAM - „Poducha dla Malucha” uszyli ponad 60 kolorowych poduszek dla oddziału dziecięcego ze szpitala na Józefowie. W  profesjonalnym, finalnym pozszywaniu poduch pomagała nam Pani Magdalena Pawlak (Usługi krawieckie Pasmanteria u Magdy) – za co serdecznie dziękujemy.

             Lokal Stowarzyszenia wzbogacił się także o 31 nowych krzeseł. Fundusze na ich zakup pozyskane zostały z mikrograntu w ramach projektu „Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie radomskim” Konkurs mikroGRANTY mOWES.

          Zakupione krzesła będą służyły na  różnego rodzaju warsztatach, spotkaniach seniorów, szkoleniach czy przy realizacji teatrzyków dla dzieci.

          Od początku czerwca odbywały się także zajęcia nieformalnej grupy seniorów, ale o tym w oddzielnym artykule.

Tekst: Agnieszka Ruszczyk
Zdjęcia: Grażyna Pluszczyńska, Maria Ostrowska, Agnieszka Ruszczyk
Stowarzyszenie „Aktywni na Targowej” w Skaryszewie

Wyświetleń: 198
Opublikowano: 14.09.2020