Przejdź do strony

BURMISTRZ PODZIĘKOWAŁ DYREKTOROM SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W DNIU ICH ŚWIĘTA

Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej - polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Tego dnia w sposób szczególny można podziękować dyrektorom, nauczycielom, wychowawcom za ich codzienny trud. Z tej właśnie okazji, Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew, we wtorkowe popołudnie 13 października zaprosił dyrektorów placówek oświatowych z terenu Miasta i Gminy Skaryszew na uroczyste spotkanie, aby za ich pośrednictwem przekazać życzenia i gratulacje dla wszystkich, którzy dbają o rozwój skaryszewskiej edukacji.

W imieniu Burmistrza MiG Skaryszew, Dariusza Piątka, honory gospodarza gminy czynił, Pan Robert Faryna, zastępca  Burmistrza wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Skaryszewie, Panem Tomaszem Madejem oraz Głównym Specjalistą ds. Oświaty, Panem Adamem Tomalą.

„Szukać prawdy, kochać piękno, czynić dobro to zadanie i cel człowieka. Te słowa to swoisty drogowskaz, który pokazuje nam jak żyć. To wy Szanowni Państwo na co dzień pokazujecie jak szukać tej prawdy, uczycie jak kochać piękno i dajecie przykład jak być dobrym. Dziękuje Wam również za pokazanie nam wszystkim, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przezywamy trudności możemy odnaleźć  własna siłę, że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim tym, którzy realizują i wspierają dzieło edukacji. Dzisiejszy dzień to święto całej społeczności szkolnej: nauczycieli, pracowników administracji i obsługi ale też  uczniów i ich rodziców. Wszystkim w imieniu Pana Burmistrza Dariusza Piątka, swoim oraz wszystkich pracowników urzędu Miasta i Gminy Skaryszew dziękuje za zaangażowanie.

Dyrektorom, Nauczycielom i Wychowawcom życzę zadowolenia z pracy, wytrwałości w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu postaw młodego pokolenia.

Wszystkim pracownikom oświaty życzę radości z wykonywanego zawodu i wszelkiej pomyślności.

Rodzicom życzę cierpliwości w motywowaniu dzieci. Natomiast uczniom zapału i chęci w rozwijaniu swoich umiejętności. Wszystkim nam życzę zdrowia i pogody ducha w tej dzisiejszej ciężkiej rzeczywistości.” – powiedział zastępca burmistrza MiG Skaryszew, Pan Robert Faryna.

Nagrody oraz gratulacje otrzymali:
Pani Jolanta Rutka, dyrektor PSP w Skaryszewie, Pani Anna Stachurska, dyrektor PSP w Odechowie, Pani Joanna Kozłowska, dyrektor PSP w Chomentowie Puszcz, Pani Magdalena Makuch, dyrektor PSP w Makowie, Pan Artur Janiak, dyrektor PSP w Modrzejowicach, Pan Dariusz Makuch, dyrektor PSP w Makowcu, Pan Adam Maleta, dyrektor PSP w Dzierzkówku Starym oraz Panie wicedyrektor Marzena Wdowiak i Aneta Sokół z PSP w Skaryszewie i Dorota Pawlonka  z PSP w Odechowie z filią w Wólce Twarogowej. 

Wyświetleń: 470
Opublikowano: 14.10.2020