Przejdź do strony

Skaryszewski Jarmark Koński WSTĘPY 2018

Skaryszewski Jarmark Koński to wielka tradycja i wielka wartość dla Skaryszewa. Przy niemalże 400 latach tradycji, ta skaryszewska impreza otwiera się na nowy rozdział, dzięki któremu mamy szansę stać się symbolem miasta, które traktuje konia z należytym szacunkiem i godnością.

W Skaryszewie konie zawsze były i zawsze będą. Wszystkie przełomowe działania, których realizacji podjęliśmy się od roku 2018, to ukłon w stronę prawdziwych hodowców i miłośników tych zwierząt.

Skaryszewski Jarmark Koński będzie miejscem gdzie można zakupić najlepsze konie użytkowe i hodowlane, a także konie wykorzystywane  w celach sportowych, rekreacyjnych i hipoterapii z całej Polski.

Na mocy porozumienia podpisanego przez Burmistrza Skaryszewa z fundacją CENTARUS oraz na podstawie Uchwały Rady Miejskiej został opracowany regulamin Jarmarku, którego realizacja pozwoli wyeliminować sprzedaż koni na rzeź.

Tegoroczna edycja Jarmarku odbędzie się w dniach 19 i 20 lutego /poniedziałek i wtorek/ i ponownie prezentacja i sprzedaż podzielona została na dwa typy koni, tzn. poniedziałek konie ciężkie, wtorek konie lekkie.

V OGÓLNOPOLSKI POKAZ KONI HODOWLANYCH

Od pięciu lat,  Skaryszewskiemu Jarmarkowi Końskiemu WSTĘPY towarzyszy Ogólnopolski Pokaz Koni Hodowlanych. Licznie zgromadzona publiczność może podziwiać konie rasy wielkopolskiej, śląskiej, szlacheckiej i zimnokrwistej. Podczas imprezy prezentowane są również tradycje „Wstępów” na przestrzeni wieków, ale także pokazy zaprzęgów konnych i hipoterapii.

/godz. 9 00  - parking na ulicy Partyznatów/

WSTĘPY – JARMARK SZTUKI LUDOWEJ

Skaryszewski Jarmark Koński WSTĘPY od wieków odbywał się w normalnie funkcjonującej przestrzeni miejskiej. Dziś, gdy handel końmi odbywa się na targowisku, centrum Skaryszewa staje się miejscem starannie wyselekcjonowanej  ALEI TWÓRCÓW LUDOWYCH, gdzie czeka bogata oferta rękodzielników, twórców i rzemieślników z całej Polski. To wspaniała okazja, aby przyjrzeć się regionalnym wyrobom, spróbować lokalnych przysmaków, zobaczyć sztukę ludową i tradycyjne rzemiosło wiejskie z Polski, ale także przypomnieć sobie lub poznać rodzime tradycje.

/od godz. 8.00 -wzdłuż ulicy Mickiewicza/

WSTĘPY- ESTRADA FOLKLORU

Skaryszewski Jarmark Koński WSTĘPY to wielkie święto kultury ludowej. Estrada Folkloru to scena dla zespołów ludowych i śpiewaczych, gawędziarzy, zespołów tanecznych, śpiewaków i muzykantów. Jak co roku, swój kunszt śpiewaczy, taneczny, muzyczny zaprezentują wykonawcy z różnych zakątków naszego kraju. Łączymy wielosetletnią tradycję z nowoczesnością. Jarmark jest imprezą z wydarzeniami o wysokim poziomie artystycznym – staramy się oferować odbiorcom jarmarku bogaty, a zarazem zróżnicowany program artystyczny.

/od godz. 8.00 - ulica Mickiewicza/