Przejdź do strony

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE DLA MIESZKANEK MIASTA I GMINY SKARYSZEW

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem występującym u kobiet. Z danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że co roku diagnozuje się go u blisko 18 tys. Polek, czyli prawie 50 osób każdego dnia. Największym problemem w leczeniu tego nowotworu jest jego zbyt późne wykrycie. Dlatego lekarze i specjaliści podkreślają ogromne znaczenie profilaktyki w tym zakresie, bo wczesna diagnoza daje szanse na pełne wyleczenie.

Po prostu przyjdź
Zapraszamy mieszkanki Miasta i Gminy Skaryszew, w wieku 50 - 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne, które będzie można wykonać 7 maja /poniedziałek/ przy Urzędzie Miasta i Gminy w Skaryszewie, ul. J. Słowackiego 6.

Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała. Podczas badania pierś układana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund.

Dlaczego warto robić mammografię?

Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 - 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!