Przejdź do strony

DNI SKARYSZEWA 2018

Drugi, lipcowy weekend w Skaryszewie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Od 7 lipca, mieszkańcy będą wspólnie świętować Dni Skaryszewa. Jak co roku wydarzenie rozpocznie się Dniem Sportu, natomiast w niedzielę odbędzie się Koncert Galowy oraz po raz drugi, podczas Dni Skaryszewa promować będą się lokalni przedsiębiorcy.

SOBOTA - DZIEŃ SPORTU

Na stadionie miejskim będzie można zmierzyć się w różnorakich dyscyplinach sportowych i zawalczyć o cenne nagrody. Impreza odbywa się pod hasłem: „3 x 30 x 130 – czyli 3 razy w tygodniu 30 minut sportu, aktywności fizycznej przy tętnie minimum 130 a będziesz żył zdrowo”.

Od godziny 12.00 na stadionie miejskim w Skaryszewie rozpocznie się rywalizacja dzikich drużyn w turnieju siatkówki plażowej i o tej samej porze wystartuje uliczno-przełajowy wyścig kolarski dla dorosłych „W samo południe” o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew, Ireneusza Kumięgi.

Od godz.15.00 stadionem zawładną dzieci, które walczyć będą o rowery w „Skaryszewskim kolarskim wyścigu pokoju". Natomiast o 17.00 w uliczno-przełajowym biegu udział wezmą biegacze, którzy tym razem walczyć będą o puchar Osiedla Błonie oraz nagrody finansowe. I na zakończenie, niezwykle emocjonujący mecz piłkarski pomiędzy dwiema wiodącymi branżami w Skaryszewie, czyli STOLARZE kontra BRUKARZE. W programie także pokazy mieszanych sztuk walki, pokaz aerobiku i dla wędkarzy – spinningowy konkurs na celność rzutu.

Fundatorami nagród w poszczególnych konkurencjach, od lat są skaryszewscy przedsiębiorcy, osoby publiczne i instytucje.

NIEDZIELA – KONCERT GALOWY

Niedziela również przyniesie solidną porcję wydarzeń. Na scenie wystąpi wielu wspaniałych artystów, zarówno naszych rodzimych, jak i gwiazd krajowych, które uświetnią koncert galowy, m.in. gwiazda disco polo SŁAWOMIR, natomiast jubileusz 5-lecia istnienia będzie obchodzić zespół PALYBOYS. Na scenie nie zabraknie również naszych rodzimych artystów, takich jak: zespół ludowy SKARYSZEWIACY, Orkiestra Dęta OSP Skaryszew, zespoły ze Studia Wokalnego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie oraz wokalistów, którzy w ostatnim czasie rozkręcają się na muzycznej scenie Justyna HEJ J i Michał Kurys.

PROMOCJA SKARYSZEWSKIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W tym roku będziemy także kontynuować promocję skaryszewskiej przedsiębiorczości. Podczas niedzielnego festynu na stadionie miejskim w Skaryszewie zaprezentują się firmy prowadzące działalność gospodarczą na terenie Miasta i Gminy Skaryszew.

Dla Przedsiębiorców oferujemy bezpłatnie powierzchnię wystawową, miejsce reklamowe w katalogu promocyjnym, zawierającym krótką charakterystykę firmy oraz jej ofertę dla klienta, ponadto informacja o wystawcach umieszczona będzie w lokalnych mediach, na plakatach i ulotkach promujących Dni Skaryszewa oraz innych materiałach promujących tegoroczne święto naszego miasta.

Utworzona zostanie także specjalna STREFA PRZEDSIĘBIORCY, w której obecni będą przedstawiciele instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości. W tym miejscu swoje kroki będą mogli skierować wszyscy planujący otworzyć własną działalność gospodarczą, jak również osoby posiadające własne firmy, które potrzebują wsparcia finansowego lub merytorycznego. Dlatego też, nawiązaliśmy współpracę z wieloma instytucjami i stowarzyszeniami wspierającymi rozwój firm, których punkty konsultacyjne mieścić się będą właśnie w STREFIE PRZEDSIĘBIORCY. Zależy nam, aby zainteresowani przedsiębiorcy uzyskali jak najszerszą wiedzę z zakresu rozwoju przedsiębiorstw.