Przejdź do strony

AKCJA POBORU KRWI

Po raz ostatni w tym roku, w naszym mieście Regionalne Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, z inicjatywy honorowego dawcy krwi Pana Wojciecha Pysiaka, zapraszają do udziału w akcji poboru krwi oraz rejestrację potencjalnych dawców szpiku kosntego.

W najbliższą niedzielę, 2 grudnia, w godzinach od 9.00 do 14.00, w sali MGOK w Skaryszewie /budynek byłej szkoły podstawowej/ ul. Wojska Polskiego 5, będzie można podzielić się najcenniejszym darem życia.

Warto zapamiętać podstawowe zasady pobierania krwi:

W dniu wizyty w przychodni lub punkcie mobilnym należy zjeść lekkie śniadanie, natomiast w dniu poprzedzającym – unikać używek. Przed zabiegiem należy się zarejestrować. W tym celu wymagane jest posiadanie przy sobie dokumentu ze zdjęciem oraz podanie adresu zamieszkania i numeru PESEL.

Procedurę rozpoczyna krótkie badanie lekarskie. Po wydaniu pozytywnej opinii przez lekarza można przystąpić do oddania krwi. Jednorazowo pobiera się jej ok. 450 ml. Całość trwa ok. 15 minut.

– Zachęcamy wszystkich do udziału w naszej akcji. Formalności na miejscu nie trwają długo,  a oddając krew możemy uratować czyjeś życie - zachęca inicjator akcji, Pan Wojciech Pysiak.

Autor: Joanna Sowa