Przejdź do strony

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ CHARYTATYWNY W SKARYSZEWSKIM RYNKU

W niedzielę, 16 grudnia w Skaryszewie poczujemy ducha Świąt Bożego Narodzenia. Po raz drugi skaryszewski Rynek zamieni się w prawdziwe, świąteczne miasteczko, gdzie sprzedawane będą oryginalne prezenty i ozdoby choinkowe oraz bożonarodzeniowe przysmaki.

Zapraszamy do współtworzenia Charytatywnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego, którego celem jest promowanie lokalnych produktów, upowszechnianie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych wśród mieszkańców, a także propagowanie i ukazanie dorobku artystycznego i kulinarnego stowarzyszeń działających na terenie Miasta i Gminy Skaryszew, uczniów szkół oraz twórczości osób zajmujących się rękodziełem. 

Na stoiskach sprzedawane będą głównie artykuły wykonane własnoręcznie. Może to być wszelkiego rodzaju rękodzieło, np. dekoracje i ozdoby świąteczne, kartki bożonarodzeniowe i inne, a także wyroby cukiernicze (pierniki, ciastka, ciasta i inne).

Wydarzenie będzie miało charakter charytatywny. Mieszkańcy nie tylko zaopatrzą się w artykuły budujące świąteczny klimat, ale także wesprą szczytną inicjatywę. W tym roku dochód, który będą Państwo chcieli przekazać ze sprzedaży przedmiotów, zostanie przeznaczony dla podopiecznych Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu.

Prawdziwie świąteczną atmosferę zagwarantuje również spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz wyjątkowy koncert kolęd.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można uzyskać pod numerem telefonu 48/610-30-89 wew. 120.

Święta to czas dzielenia się radością – nie tylko z najbliższymi. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.