Przejdź do strony

27. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIATECZNEJ POMOCY

Już tylko kilka dni dzieli nas od  27. finału WOŚP. Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższa niedzielę 13 stycznia.  W całej Polsce kwestować będzie ponad sto tysięcy wolontariuszy w tym 40- stu z miasta i gminy Skaryszew.

Za pieniądze zebrane w czasie kwesty zostanie zakupiony  sprzęt medyczny dla szpitali z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, które zajmują się specjalistyczną diagnozą i udzielaniem pomocy najbardziej chorym dzieciom. Będą to głównie: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe oraz aparaty do diagnostyki RTG. 

Wesprzeć nas można będzie wrzucając pieniądze do puszki wolontariuszy lub licytując gadżety. W tym roku prócz „wośpowych” mamy nie lada gratkę dla kolekcjonerów. Skaryszewianin Marcin Gębura przekazał na licytację srebrną, 5 złotową monetę z 1933 roku.

Licytacja oraz rozstrzygnięcie Konkursu Na Najpiękniejszą Dekorację Bożonarodzeniową odbędzie się w Rynku około godz. 11.20. Zagra również Orkiestra Dęta OSP w Skaryszewie oraz odbędzie się prezentacja nowego wozu bojowego skaryszewskiej jednostki OSP.

Kwestować będziemy w Skaryszewie, Odechowie i Makowcu.