Przejdź do strony

AKCJA POBORU KRWI "URATUJ ŻYCIE NA WALENTYNKI!"

URATUJ ŻYCIE NA WALENTYNKI!

Kochani Mieszkańcy Miasta i Gminy Skaryszew,

Walentynki to szczególny dzień kiedy możemy podzielić się życiodajnym lekiem. Z tej okazji, Regionalne Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, z inicjatywy honorowego dawcy krwi Pana Wojciecha Pysiaka serdecznie zaprasza do udziału w Walentynkowej akcji poboru krwi oraz rejestrację potencjalnych dawców szpiku kosntego.

W najbliższą niedzielę, 10 lutego w godz. 9.00 - 14.00 w wyremontowanej remzie OSP Skaryszew, ul. Słowackiego 5 będzie można podzielić się tym najcenniejszym darem życia.

Niech w tym dniu, każdy poczuje wielką magię miłości.

Warto zapamiętać podstawowe zasady pobierania krwi:

W dniu wizyty w przychodni lub punkcie mobilnym należy zjeść lekkie śniadanie, natomiast w dniu poprzedzającym – unikać używek. Przed zabiegiem należy się zarejestrować. W tym celu wymagane jest posiadanie przy sobie dokumentu ze zdjęciem oraz podanie adresu zamieszkania i numeru PESEL.

Procedurę rozpoczyna krótkie badanie lekarskie. Po wydaniu pozytywnej opinii przez lekarza można przystąpić do oddania krwi. Jednorazowo pobiera się jej ok. 450 ml. Całość trwa ok. 15 minut.

– Świętujemy razem ten dzień i okażmy wiele miłości oraz serca wszystkim potrzebującym, bo każda kropla krwi jest na wagę złota - zachęca inicjator akcji, Pan Wojciech Pysiak.

Autor: Joanna Sowa