Przejdź do strony

"JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"

Już w piątek, 7 czerwca, będziemy pobijać rekord w czytaniu, a to za sprawą ogólnopolskiej akcji „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!”, do której przystąpiła skaryszewska biblioteka. O godzinie 10, na stadionie miejskim spotka się młodzież szkolna i dzieci przedszkolne aby wspólnie spędzić czas i poczytać w gronie przyjaciół.

 

Akcja jest okazją do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii.

 

Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Uczniów nie należy zmuszać do czytania książek, a raczej motywować do sięgnięcia po nie. Jest to także możliwość pokazania, że dzieci i młodzież czytają więcej niż dorośli.

 

Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Co roku czyta wspólnie ponad 400 tys. osób. W zeszłym roku rekord w czytaniu w jednym momencie ustanowiło 406 825 uczniów. W tym roku staramy się go wspólnie pobić.

 

Organizatorem całej akcji jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorami poszczególnych akcji lokalnych biblioteki szkolne, publiczne i pedagogiczne, szkoły oraz inne instytucje.

Autor: MGBP w Skaryszewie